funklasa.pl

Blog tematyczny o lifestylu, sporcie i hobby

Lifestyle

Jak stworzyć domowy plac zabaw?

Jak stworzyć domowy plac zabaw?

Dzieci kochają dobrą zabawę, szczególnie na placu zabaw, który oferuje im wiele atrakcji. Nie zawsze jednak mamy odpowiednie warunki, aby pozwolić maluchowi na rozrywkę na zewnątrz. Niesprzyjająca pogoda, brak czasu — to tylko niektóre z powodów, dla których wycieczka na podwórko nie może się odbyć. Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie, ponieważ można stworzyć domowy plac zabaw, który rozjaśni szare chmury. 

Z jakich stref powinien składać się domowy plac zabaw?

To, z jakich stref będzie składał się nasz domowy plac zabaw, zależy przede wszystkim od wielkości domu czy mieszkania oraz dostępności przestrzeni. Możemy zaaranżować niewielki kącik, ale również cały pokój dziecięcy, który zamieni się w park rozrywki. Najważniejszy jest jednak podział stref na zabawy w ruchu oraz rozrywkę statyczną. Jest to szczególnie wygodne, gdy mamy w domu więcej niż jedno dziecko, ponieważ bawiące się maluchy nie przeszkadzają sobie nawzajem, mogą się również bawić razem lub osobno. 

Przy wybieraniu atrakcji do strefy zabaw dla dzieci, powinniśmy starać się zachować ich różnorodność oraz wielofunkcyjność. Kupując drabinkę, tworzymy dziecku ściankę wspinaczkową, salę gimnastyczną i ekspozycję jego prac rysunkowych w jednym. Stolik do tworzenia prac kreatywnych może być jednocześnie miejscem rysowania, rozgrywek w gry planszowe, a w późniejszym czasie nauki. 

Istotne jest również miejsce na przechowywanie różnego rodzaju zabawek oraz mata edukacyjna, dzięki której dziecko będzie uczyło się przez zabawę i rozwinie swoje zdolności. W naszym sklepie Misioo znajdziecie przede wszystkim zabawki, które łącza w sobie rozrywkę, wygodę oraz komfort dziecka. Nasze produkty dają gwarancję bezpiecznej zabawy podczas budowania piankowej konstrukcji. Produkty do strefy zabaw dostępne są pod adresem https://misioohandmade.pl/domowy-plac-zabaw/.

Jakie funkcje spełnia plac zabaw w domu?

Domowy plac zabaw to przede wszystkim miejsce, w którym dziecko może bawić się, gdy nie ma możliwości wyjścia na podwórko. Dzięki coraz to nowym pomysłom producentów, podczas zabawy maluch może zdobyć podstawową edukację oraz rozwinąć swoją kreatywność, zdolności motoryczne i sensoryczne. Zabawa w domu świetnie rozwija wyobraźnię, a dzieci mają wiele pomysłów, aby ten czas zagospodarować w oryginalny sposób.

Kącik zabaw jest niezbędny do tego, aby nasze dziecko znajdowało sposób na nudę i radziło sobie z przeciwnościami takimi jak np. niekorzystne warunki atmosferyczna, czy zabawa w pojedynkę. Dodatkowo podczas takich procesów maluchy uczą się podejmowania decyzji i samodzielności, która jest bardzo ważna w późniejszym życiu. 

Domowy plac zabaw to również wspaniałe miejsce do zabawy z rówieśnikami. To również uczy naszą pociechę dzielenia się z innymi, osiągania kompromisów czy przyjmowania przegranej. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, nawet z najprostszej zabawki może powstać najlepsza rozrywka. Dodatkowym atutem takiej przestrzeni jest również to, że dziecko może rozładować swoje emocje i pozytywnie się zmęczyć, co na chwilę odciąży rodziców i pozwoli im na odrobinę przerwy od codzienności.

Udostępnij