Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby jakie hobby do cv

Poszukiwanie pracy. Jakie hobby do CV?

Data publikacji 30 czerwca 2022


Poprawne uzupełnienie informacji w CV to klucz do sukcesu. Warto dowiedzieć się co w nim wpisać po to aby być dostrzeżonym przez pracodawcę.

Co to jest CV?

CV to nic innego jak spis informacji o życiu, czyli o wykształceniu oraz o doświadczeniu zawodowym. Warto skupić się głównie na tych informacjach i jasno określić swoje poprzednie stanowisko pracy. Dzięki temu pracodawca będzie wiedział z kim ma do czynienia i czego może wymagać od takiego pracownika. W CV powinno znaleźć się również zdjęcie oraz informacje podstawowe takie jak wiek, miejsce zamieszkania oraz numer kontaktowy i email. Warto nadmienić, że pracodawcy poszukują osób z doświadczeniem zawodowym, jednakże nie można rezygnować w przypadku braku takowego. Młode osoby nie mogą mieć dużo doświadczenia zawodowego więc bez problemu można umieścić w CV informacje na temat wykształcenia, pasji oraz innych umiejętności miękkich i twardych. Tworząc CV można skorzystać w dostępnych w sieci szablonów, z których duża część jest bezpłatna. Zdecydowanie przyśpieszy to proces tworzenia „przebiegu życia” i pozyska się w ten sposób poprawnie przedstawione informacje osobiste.

Jakie informacje podawać w CV?

Wiele osób zastanawia się nad tym jakie hobby podawać w CV. Według wielu wzorów lub spisów zasad dotyczących tworzenia CV, hobby jest jednym z elementów obowiązkowych każdego z nich. Po co przedstawiać swoje zainteresowania? Ludzie cenią osoby, które mają swoje pasje i je rozwijają, ponieważ tworzy to wrażenie że człowiek taki może się na czymś dokładnie skupić i robić to co lubi. Dotyczy to również pracodawców, którzy lubią wiedzieć co dany pracownik lub kandydat na pracownika robi prywatnie. Co więcej, dzięki podaniu hobby można nawet zostać zatrudnionym szybciej niż inni. Dlaczego tak jest? Przyczyna jest bardzo prosta. Pracodawca, który dzieli hobby z kandydatem będzie chciał poznać taką osobę, ponieważ wie że będzie miał o czym z nią rozmawiać i szybciej ją polubi. Jakie hobby do CV? Warto mądrze przedstawić swoje pasje po to aby osoba rekrutująca lub pracodawca wiedział co lubi się robić w wolnych chwilach. Warto nadmienić, że nie powinno się podawać w CV informacji o hobby, które jest niebezpieczne lub też niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego. Ekstremalne hobby lub takie, które nagina prawo może przyczynić się do tego, że pracownik nie zostanie zaproszony do dalszego etapu rekrutacji, ponieważ uznany on będzie za osobę ryzykowną i niepewną. Pominięcie informacji o takich zainteresowaniach na pewno sprawi, że kandydat będzie lepiej odebrany.

Jak poprawić wydolność organizmu poprzez regularny trening cardio

Redakcja funklasa.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów lifestylu, sportu i różnorodnych hobby wspólnie tworzy przestrzeń pełną inspiracji i fascynujących pomysłów. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy w świecie stylu życia, aktywności fizycznej oraz różnorodnych zainteresowań, inspirując się do tworzenia wyjątkowego życia pełnego pasji i satysfakcji. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z codziennych zainteresowań, rozwijać swoje pasje i inspirować się stylem życia, który odzwierciedla indywidualność każdego z nas.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podstawy garncarstwa: jak zacząć tworzyć własne dzieła z gliny