funklasa.pl

Blog tematyczny o lifestylu, sporcie i hobby

SportZdrowie

Aerobik w wodzie – poznaj jego zalety

Aerobik w wodzie – poznaj jego zalety

Aerobik w wodzie nazywany też aqua aerobikiem jest jednym z najpopularniejszych obecnie rodzajów gimnastyki. Woda, zwiększając naszą wyporność, przyczynia się do tego, że wykonywane w niej ćwiczenia stają się łatwiejsze. Z pewnością jednak nie jest to jedyny argument przemawiający za tym, aby zainteresować się tą formą aktywności.

Jakie ćwiczenia wykonuje się w wodzie?

Aerobik w wodzie można podzielić na kilka podgrup i choć na pierwszy plan wysuwa się klasyczny aqua aerobik, a więc ćwiczenia wykonywane w rytm muzyki, osoby zainteresowane nim mogą zapisać się także na zajęcia o wyższym poziomie zaawansowania. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o step aerobiku w wodzie, a także o ćwiczeniach cardio, które zwykle wykonuje się w płytkim basenie. Coraz modniejsze są też tak zwane ćwiczenia „z makaronami”, a więc piankami wyporowymi, na których można choćby siadać. Ten rodzaj wodnego aerobiku jest zwykle zalecany w procesie rehabilitacyjnym. Cieszy się też dużym powodzeniem wśród zwolenników treningu siłowego.
Ulubioną formą aktywności w wodzie pozostają jednak tak zwane ćwiczenia grupowe. Zwykle wykonuje się je w rytm dynamicznej muzyki. W basenie są one jeszcze przyjemniejsze, wiele osób podkreśla przy tym, że czują się one znacznie swobodniej w wodzie niż na siłowni lub w sali gimnastycznej. Aerobik w wodzie to także doskonała zabawa z przyrządami zwiększającymi atrakcyjność treningu i sprawiającymi, że jest on jeszcze bardziej przyjemny. Poza piankami wyporowymi są to także rękawice oraz specjalne hantle.

Aerobik w wodzie – lista zalet

Wiele osób decyduje się na ćwiczenia w basenie przede wszystkim dlatego, że są one wyjątkowo satysfakcjonujące. Nie jest to jednak jedyny argument przemawiający za ich wykonaniem. Wodny aerobik zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jest okazją do odbycia oryginalnego masażu wodnego, który poprawia przemianę materii. To doskonała wiadomość dla osób odchudzających się i poszukujących takiej formy aktywności fizycznej, która dodatkowo podkreśli efekty stosowania przemyślanej diety.
O zaletach aerobiku w wodzie mówi się także w kontekście widocznej redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. To sprawdzony sposób na modelowanie sylwetki, a także skuteczna recepta na poprawę zakresu ruchomości stawów. Aerobik odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie, a jednocześnie prowadzi do znaczącej poprawy samopoczucia. Coraz częściej jest też opisywany jako pretekst do wyjścia w domu i poznania nowych ludzi. Nic więc dziwnego, że często mówi się o nim jako o jednej z najciekawszych firm aktywności fizycznej.

Udostępnij