Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle fakty o faktoringu

4 najważniejsze fakty o faktoringu online w PragmaGO

Data publikacji 27 września 2022


Czy zawsze trzeba czekać na środki, aż klient przeleje je na Twoje konto – nawet jeśli termin z faktury to 30-90 dni? Wbrew pozorom pieniądze możesz otrzymać znacznie szybciej! Z pomocą przychodzi faktoring, czyli sprzedaż nieopłaconych jeszcze faktur. Dzięki temu firma faktoringowa przekaże Ci gotówkę niemal natychmiast, a Twój kontrahent zapłaci w swoim terminie już nie na Twoje konto (a faktorowi). Zastanawiasz się, czy faktoring online jest dla Ciebie? Oto 4 najważniejsze fakty o tej usłudze, dzięki którym podejmiesz decyzję!

1. Faktoring online to oszczędność czasu

Jako przedsiębiorca doskonale znasz znaczenie powiedzenia „czas to pieniądz”. To dlatego unikasz wypełniania skomplikowanych dokumentów, a także przeprowadzania niekończących się spotkań czy rozmów. W PragmaGO niemal cały proces uzyskania faktoringu odbywa się online, co jest proste, wygodne oraz intuicyjne. 

Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu. Możesz poświęcić go na rozwój swojej firmy lub po prostu odpoczynek. Żeby otrzymać faktoring, wystarczy wypełnić wniosek przez internet, co zajmuje jedynie kilka minut. Po weryfikacji umowa jest przysyłana kurierem pod wskazany adres. Gdy kontrahent zaakceptuje fakturę, PragmaGO przeleje pieniądze na konto. Później masz również dostęp do internetowej Strefy klienta, gdzie szybko i wygodnie możesz zgłaszać kolejne faktury i odbiorców.

2. Faktoring online to płynność finansowa

Co się dzieje, kiedy czekasz, aż kontrahent spłaci fakturę – nierzadko w terminie nawet 30-90 dni? W tym czasie Twoja gotówka jest zamrożona. Gdy korzystasz z faktoringu, pieniądze pracują. Możesz obracać środkami w dowolny sposób (w przeciwieństwie do pieniędzy z kredytu, które często można wydać tylko na konkretny cel). Płynność finansowa to najlepszy sposób na to, by rozwijać firmę. 

Dzięki temu unikasz zatorów płatniczych i masz pieniądze m.in. na bieżące wydatki (np. podatki, ZUS czy wypłaty dla pracowników). Możesz również korzystać z okazji rynkowych takich jak spore zlecenie dla nowego klienta. 

3. Faktoring online to rozwiązanie dla każdej firmy

Dla jakich firm jest faktoring? W PragmaGO z tej opcji korzystają mikroprzedsiębiorstwa oraz biznesy z sektora MŚP. To rozwiązanie nawet dla całkowicie nowych firm oraz start-upów! Nie ma również znaczenia, czy zatrudniasz jakichkolwiek pracowników (a jeśli tak – ilu) ani jaka jest prawna forma działalności (jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka). 

Możesz ponadto działać w dowolnej branży. Najczęściej z faktoringu korzystają jednak ci przedsiębiorcy, którzy zajmują się produkcją, transportem lub budowlanką. To dlatego, że w tych branżach szczególnie popularne są faktury z odroczonym terminem płatności.

4. Faktoring online to elastyczne podejście do biznesu

W PragmaGO standardowy maksymalny limit finansowania to 1 mln złotych. Jeśli masz jednak większe potrzeby, faktoring może zostać dopasowany indywidualnie. Doradca zawsze pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej firmy.

Takie czynności jak wniosek o zmianę limitu faktoringowego czy dodanie lub usunięcie kontrahentów zrobisz w Strefie klienta. Wystarczy kilka kliknięć! To elastyczne podejście pozwala na takie dopasowanie finansowania, jakie jest niezbędne w konkretnym momencie. W końcu rynek tak dynamicznie się zmienia!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej formy finansowania działalności gospodarczej? Zastanawiasz się, czy faktoring jest dla Ciebie i jak złożyć wniosek online? Przeczytaj artykuł na stronie PragmaGO https://pragmago.pl/faktoring-online/ i poznaj najważniejsze informacje o tej usłudze.

Jak poprawić wydolność organizmu poprzez regularny trening cardio

Redakcja funklasa.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów lifestylu, sportu i różnorodnych hobby wspólnie tworzy przestrzeń pełną inspiracji i fascynujących pomysłów. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy w świecie stylu życia, aktywności fizycznej oraz różnorodnych zainteresowań, inspirując się do tworzenia wyjątkowego życia pełnego pasji i satysfakcji. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z codziennych zainteresowań, rozwijać swoje pasje i inspirować się stylem życia, który odzwierciedla indywidualność każdego z nas.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Polityka handlu